Всички сме чували за смъртта на пресрелийза, но… Внимание! Като феникс прессъобщенията се възраждат благодарение на новия си образ. Може би бихте попитали ,,Как?‘‘. Отговорът е: ,,Като стават интерактивни!‘‘.
Ако желаете по-широк ,,reach’’ на статиите си и по-голям брой медийни отразявания, молим ви, спрете да убивате новините си със скучни и съдържащи само текст пресрелийзи. Серена Елрих, директор на социалните медии в Business Wire ви дава няколко съвета:
1. Дайте на редакторите още нещо, освен текст
Проучвания на Business Wire показват, че прессъобщения с прикачени снимки или видео получават над 3 пъти по-голяма възможност за медийно отразяване, за достигане до по-голяма аудитория, както и за по-дълго преглеждане на статията, поради повечето възможности, които предоставят. Това надали ви учудва, поради простия факт, че над 65% от хората по света визуално усвояват по-лесно снимки и видеа, отколкото текст. Те не просто хващат вниманието на четящия, но и спомагат за по-цялостното му вникване. Т.е., прессъобщения, които съдържат само текст, са отживелица, която НЕ работи!
2. Разкажете история със снимките, които прикачвате
Според последните проучвания около 1.8 милиарда снимки биват поствани в социалните мрежи всеки ден. С какво можем да се отличим от останалите над 1.79 милиарда ? Отговорът е лесен. Не просто казвайте например „Създадохме продукт Х, който доставихме на потребителя Y и получихме резултат Z“, а разкажете със снимки:
a. Покажете как продуктът е направен;
b. Покажете как е бил доставен до потребителя;
c. И покажете как потребителят го използва.
3. Подобрете статичните изображения с интерактивност
Според Елрих е изключително важно времето, за което можем да прочетем една статия, и времето, което прекарваме над нея. Проучванията на Business Wire показват, че днес на статии, които можем да прегледаме за 30 секунди, ние прекарваме средно по около 10 минути, което значи, че те не просто ангажират вниманието на потребителя, но могат да промотират допълнителен маркетинг. Тази ангажираност на потребителя се постига най-лесно чрез “hyperlinks” и други мултимедийни интеракции.
Смятате ли, че прессъобщението е мъртво, или сте съгласни с тезата, че се възражда? А намирате ли тези съвети за полезни?