За блогването, съветите и опитът

“Един грам практика струва повече от цял тон с проповеди.”

Цитат, който Станислав Божков, един от основателите на Svejo.net, бе споделил наскоро. Замислете се колко правилна е поуката от цитираното изречение, особено в блогосферата. В тази статия ще говоря точно по тази тема - защо практиката е толкова важна за играждането на успешен блог.

Колко книги бестселъри има, чиито автор няма грам опит в писането, или в темата, по която споделя съвети? Броят е изключително малък и е чист късмет.

Няма смисъл да блогвате по тема, по която посетителите ви знаят повече от собствен опит. Опитвате се да ги обучавате и да бъдете полезен, но те вече са преминали вашето ниво, тоест вашите съвети са безполезни. Затова принципният съвет за блогърите е да блогват на тема, която им е любима. Когато пишете на любима тема, вие вече сте прочели и приложили на практика десетки съвети. Тоест наистина има какво да пишете.

Ето защо посетителите разбират, когато не блогвате на любима тема. Вие просто не знаете достатъчно и с доволна лекота губите тяхния интерес.

Просто трупайте практика! В Креативен винаги споделям съвети, които съм извлякъл от собствен опит. Няма съвет, който да не съм изпробвал лично. Това е един от най-успешните начини да изградите популярен блог. Успехи!

1 коментар

1 Преслав Ганев { 06.27.08 at 10:10 pm }

Много харесвам блога ти, но напоследък малко си се отпуснал :) Предполагам, че си зает с по-важни неща, но освен че пишеш рядко, например в този пост не казваш абсолютно нищо, което да не е казано дори само в заглавието и мотото.
Надявам се, че ще приемеш мнението ми като положителна критика :)

Коментирай