637885_-top_secret.jpg

снимка: spekulator

Не харесвам особено статии, които издават тайни на някакъв занаят, въпреки че и аз понякога пиша такива. Особено в писането на добри статии тайни не съществуват. Въпреки това стотици интернет маркетьори печелят от издаването на своите тайни в писането, които гарантират да ви научат как да пишете атрактивни, интригуващи, информативни, полезни, изреждайки безброй прилагателни. Наистина ли има тайни в писането на статии?

[wp:svejo-net]

Няма тайни в писането на статии. Има умения, които се натрупват заедно с опита на автора им. Единственото нужно умение е да можете да изразявате мислите си писмено. Добрите автори се различават със своя опит да привличат вниманието чрез заглавия и накратко да споделят идеи, които намират общ език с читателите.

Трите умения на добрите автори:

  1. Интригуващи заглавия. Заглавията ясно илюстрират какво читателят ще прочете в тази статия, но в същото време го заинтригуват, подтиквайки го да продължи със съдържанието. Въпроси (Има ли тайни в писането на статии?), отрицания (Няма тайни в писането на статии) и твърди мнения (Реалити шоутата умряха! Кога ще го разберат медиите?), списъци (10 начина да оптимизирате своя блог за търсачки) са достойни форуми за всеки автор.
  2. Информативни (полезни) статии. Смисълът на всяка статия е да сподели информация. Всяка ваша статия трябва да има своя цел, или свой смисъл – това, с което тя ще бъде полезна на читателите. Следващата ви задача е да измислите как да я формулирате.
  3. Краткост и яснота. „Просто го кажете!“ – Сет Годуин. Изрежете излишните думи, изречения и параграфи. Не затормозявайте читателите с разтягане на локуми. Представете си че водите лекция пред стотина души, чиито внимание трябва да привлечете, без да приспивате половината от тях с отклонения от вашата презентация.

Затова дори да сте нов блогър, уебмастър, или онлайн автор – не се отчайвате, ако първоначално нямате успех. Опитът носи нови умения. Докато ги натрупате, поставяйте тези три точки като изискване, която всяка статия трябва да изпълни.

В блогосферата си ценен, когато си полезен и кратък. Защото даваш ценна информация на посетителите си, а в същото време им спестяваш ценни минути, изрзязвайки излишното. Джон Драйдън е казал: “Научи се да пишеш добре, или въобще не пиши.” Цитатът се отнася и за интернет съдържанието.