461037_classroom.jpg

Photograph by Miljan Vulovic

Или защо някои предприемачи се отказват дни, преди печалбите да потръгнат

Както всеки бизнес, така и онлайн бизнесът има своите характерности и трудности. Но някои предприемачи се ентусиазират, инвестират в своя бизнес, а се отказват дни, преди печалбите да започнат. Защото не са запознати с характерностите му.

Тази статия има за цел да ви запознае с типичното за онлайн бизнеса. Да ви помогне да печелите и да ви спре, преди да сте изхвърлили бъдещите си пари „на вятъра“. Но стига приказки – време е за чиста информация.

  1. Продаващият текст има огромно значение. Казвал съм го преди, казвам го и сега – текстът е вашият продавач. Той говори, дава информация, отговаря на въпроси и убеждава клиентите да закупят продукта, които промотирате. Затова трябва да предоставяте достатъчно информация и умело да убеждавате четящите. Вижте: Как да продавам повече?, Успешно промотиране на продукт.
  2. Оптимизация за търсачки е повече от препоръчителна. Най-качествените посетители са от търсачките. Те търсят да закупят продукт и са намерили продавач – това сте вие. Посетителите от търсачки най-често закупуват от афилиейт сайтове, последвани от посетителите от реклами. Най-трудно и безуспешно се продава на хора от сайтове за социален букмаркинг (Digg.com, пример). Виж: Google PageRank, Duplicate Content и SEO, Ключовите думи в SEO, SEO Писане.
  3. Онлайн бизнесът изисква отдаденост. Добавяйте по една статия на седмица в промотиращия сайт, за да оптимизирате за търсачки постоянно и да намирате нови потенциални клиенти. Винаги бъдете склонни на редакции в продаващия текст и неговите подобрения. Защото колкото повече убеждавате, толкова повече купуват от вас. А умението да убеждавате се трупа с времето и опита.
  4. Нужно ви е търпение. Освен ако не платите за Google AdWords реклама, очаквайте първите си продажби поне след един-два месеца. Главният източник на клиенти са търсачките, затова докато чакате – добавяйте ново съдържание и оптимизирайте.
  5. Платеният домейн е предимство. Когато конкуренцията ви от интернет предприемачи ползва .com/.net/.org домейн – защо и вие да не го направите? Не е задължително да има ключови думи от нишата на продукта – може да бъде и марков* домейн.