Използваният месечен трафик от хостинг пакета ви се повишава с всеки публикуван пост, особено ако използвате изображения. Изборите са два. Да закупите по-скъп хостинг план или да използвате четири лесни за прилагане тактики, с които да намалите натоварването на сървъра, предизвикано от WordPress.

В тази статия ще ви предложа два плъгина и две решения, с които да направите това.

1. WP Super Cache

Този плъгин създава статични html файлове за всяка страница от вашия WordPress блог. При всяко посещение се отваря той, вместо да се зареждат натоварващите PHP скриптове на платформата.

Кеширането в html файлове не се отразява на коментарите и тяхното обновяване, а за администраторите и регистрираните потребители то не се изпълнява. Въпреки това около 99% от посетителите ви ще зареждат кеширани страници, което ще намали използвания месечен трафик.

Свали WP Super Cache

2. Gzippy

Плъгин, който включва gzip компресията в WordPress, един от най-популярните и ефективни методи за уеб компресия, съвместима с всеки често използван браузър.

Не се изискват никакви знания, Gzippy работи веднага след активирането си.

Свали Gzippy

Между другото, инсталирането на тези два плъгина за WordPress не само ще намали месечния уеб трафик, но ще ускори зареждането на всички страници.

3. Изображения на външен сървър

Илюстрациите към пост могат да генерират огромно количество уеб трафик, особено ако ги използвате за всяка статия. В помощ идват външните хостинг услуги като Flickr.com.

Алтернатива услуга за външен хостинг на изображения, която прилага блогът Кака Сийка, е Photobucket.com. При подобни услуги внимавайте с позволеното количество месечен трафик, който ви позволяват да генерирате. Разбира се, повечето от тях имат платени варианти с повече характеристики с приемлива цена на месец.

Но първо сметнете дали си струва да плащате на друга услуга, или излиза също толкова изгодно да подобрите хостинг плана на вашия блог.

4. Намаляване на размера на изображенията

След бума на уеб приложенията се появиха няколко онлайн иструмента за ефективно намаляване на размера на изображения, предимно в .jpg формат.

Такива са Smush.it, Free Image Optimizer и Online Image Compression инструмента на Стенли Шилов. Тези ресурси ще са ви изключително полезни, ако не работите с програма като Adobe Photoshop и аналог, които ви позволяват с внимание към детайлите да намалите размера на изображения за уеб.