samsung-memory-Pr5syifzLwI-unsplash

В миналото фотографите бяха ограничени до 36 кадъра на филма. Днес нямаме този проблем и правим много повече снимки. Всеки има фотоапарат в джоба си и може да се затрупа със снимките. Какво можете да направите, за да сте сигурни, че няма да забравите да прегледате снимките си, да не изгубите важни спомени и без усилие да изберете снимките, които си струва да бъдат отпечатани?

Един домашен фотоархив ще ви помогне. Добре подготвеният каталог ще бъде полезен както за любителите, така и за професионалистите. Ето са няколко съвета, които ще ви улеснят работа със много снимки. Отначало ще са необходими малко усилия, но те ще се отплатят със спестено време и много удоволствие от разглеждането на снимките.

Професионалните фотографи се отнасят към SD картите по същия начин, както към филмите. За всеки проект те вземат нова карта, която след това може да се архивира без никакви промени. Картите Pro Ultimate и Pro Plus на Samsung са разработени специално за професионалистите и са идеални за архивиране. Високата издръжливост на тези карти позволява да правите снимки при трудни условия. Картите не се повреждат от падане, рентгенови лъчи, магнити и вода. За тях се предоставя 10-годишна гаранция. Такава карта може да стои в архива години наред. Но какво да кажем за любителите, които съхраняват хиляди снимки в телефоните си?

Редовно изтриване на лошите снимки и маркиране на най-добрите е хубав навик. Но все пак телефонът ви е устройство за ежедневна употреба, а не е архив. Решенията в облака могат да улеснят архивиране или търсене на вашите снимки, обаче вие нямате пълен контрол върху сигурността на тези услуги. Освен това създаване на каталог от снимки в облака не е най-лесната задача.

Ето защо си струва да създадете личен архив на външен носител, който ще актуализирате редовно. Изтегляне дори на голям брой файлове е много бързо. Дискът T9 побира до 4 TB снимки, които могат да се изтеглят със скорост до 2000 MB/s.

Първо обаче трябва да подготвите самите снимки. Изберете най-добрите снимки и измислете как да организирате каталога. Предлагаме да разделите целият архив на лични и работни файлове. След това разделете тези категории по години и добавете отделни папки за всеки месец. В тях можете да създавате папки за специални събития случили се по това време, например „Пътуване до Сеул“ или „Рожден ден на бабата“. Съхранявайте отделно снимки на документи, като например договори или фактури. Не е необходимо да ги датирате, тъй като те вече съдържат цялата необходима информация. Въпреки това си струва да дадете имена на тези файлове. Това не е необходимо за вашите лични снимки, тъй като те ще получат имената на папките, в които се съхраняват.

След като създадете папките, попълнете ги със снимки. Сега можете лесно да намерите най-важните си спомени на външното устройство. А компактният му размер и издръжливост ще ви позволят да ги вземете със себе си и на най-дългото си пътуване.

Ако имате повече свободно време, можете да използвате специален софтуер за импортиране на снимки. Особено ако работите с RAW файлове, най-добре е да обработвате снимките веднага, преди да се окажат в папките заедно с оригиналните файлове. Така ще спестите време и винаги ще сте готови да покажете снимките на приятелите си.