Интернет бавно, но сигурно измества традиционните медии – тази констатация вече не е новина, а факт, с който всички се съобразяват, независимо дали им е приятно, или не. Кризата се усеща особено остро в печатните медии, които все повече страдат от липсата и на реклама, и на читатели, които имат желание да купуват хартиен носител на новини, голяма част от които вече са прочели в интернет.
Всички сериозни вестници и списания залагат все по-усилено на онлайн изданията си, а някои директно се отказват от печатния си вариант. От края на декември 2013-та година определящият себе си като „най-старият вестник в света“ Lloyd’s List спря да излиза на хартия и вече е достъпен само онлайн.
Британското издание, в което се публикуват новини от областта на морската търговия, застраховането и енергийните ресурси, е считано за Библията на корабоплаването. То започва историята си през далечната 1734 г. и успява да се задържи на вестникарския пазар цели 279 години. През 2013-та обаче редакторът му Ричард Мийд признава, че за печатния вариант са абонирани едва 25 човека, което прави поддържането му безсмислено.
На много по-голям интерес се радва дигиталният формат на Lloyd’s List, който дълго време е достъпен заедно с хартиения. Затова и екипът на вестника решава да отвори нова страница в историята си, съобразявайки се с променените медийни реалности, и да премине изцяло онлайн. Наред със спестяването на ненужно харчени средства, надеждата на Lloyd’s List е да привлече и нови читатели, след като съсредоточи всичките си усилия и инвестиции в интернет.