Когато ви се налага да вземете дадено решение, не винаги имате резервен план, но това не означава, че той не съществува. Учени откриха, че моторните неврони в човешкия мозък се подготвят за множество действия преди това.
След провеждане на редица експерименти, при които доброволци са помолени да посочат една от две цели, без да знаят коя е правилната, учените открили, че те компенсират действията си несъзнателно, а резултатите, необходими за постигане на целите били средна стойност между позициите.
Всичко това предполага, че човешкият мозък интерпретира околната среда като кръг от потенциални действия и винаги обмисля възможните варианти. Това би било много полезно, ако може да се приложи при изкуствения интелект в бъдещи разработки, но е отличителна черта на човека, който може да импровизира в непредвидени ситуации. Така, когато сте поставени пред непредвидени обстоятелства, вие лесно намирате алтернативно ррешение, защото всъщност мозъкът ви отдаван вече го е проиграл. Тази способност е много полезна както за хора на ръководни постове, така и за служителите в динамична работна среда.