снимка: Chris Johnson
Всеки човек има желанието да се хвали, стига останалите да признаят думите му за истина. В интернет всеки може да сладкодумства колкото желае. Разгледайте няколко портфолиота на дизайнери, или програмисти, дори представящите страници на блогърите и ще разберете какво имам предвид. Но различавате ли границата между думите и действията? Доколко вашите действия говорят за вас като ценен авторитет, или просто човек, в интернет?
[wp:svejo-net]
Дори да се представите за Господ, показвайки доказателства, някои хора ще ви повярват. Защото представянето са само думите, а действията са доказателствата. Колкото по-убитедителни и правилни са вашите действия като блогър, консултант, или уебмастър, толкова по-голяма публика от посетители ще създадете. Както навсякъде, така и в интернет действията се ценят.
В началото споменах границата между думи и действия. Тя е наистина лесна за разбиране – всяка добра дума, която изречете за себе си, трябва да бъде последвана от достатъчно добро действие, която да я потвърди. Когато сте се представил на вашите блог читатели за добър автор на рекламни текстове, единственият начин да го потвърдите е да споделите няколко рекламни текста, нали? Когато твърдите, че сте добър поет, отново това се доказва само чрез споделяне на „издействаните“ стихотворения, които някога сте създал, стига да са качествени, естествено.
При блоговете думи и действия се комбинират по следния начин: в заглавието на началната страница пише, че има статии за блог маркетинг. Това са думите. Остава да създадете качествени и полезни статии за блог маркетинг. Стремете се всичко, което твърдите, да е подкрепено от действия. Само тогава можете да намерите публика от читатели, съвкупност от клиенти, дори нови приятели.
Когато продавате продукти онлайн, твърдите, че те превъзхождат конкуренцията и винаги имат ефект. Подкрепете го. Споделете таблици, които сравняват конкурентните продукти с вашия, или текстове, написани от доволни клиенти, дори снимки, доказващи каквото твърдите. Имате много по-голям шанс да направите продажба.
Хората се убеждават най-добре при доказателства. Всички го знаем, но рядко използваме твърдението.