Липсата на всякакви качествени идеи за писане, наречена още writer’s block.

Всеки блогър има дни, дори седмици, когато не може да напише нищо качествено. Наричано още writer’s block, това състояние е крайно неблагоприятно за неговия блог, тъй като води до спад в читателството, ако не се направи нещо по въпроса. В тази статия споделям 10 блогоспасяващи идеи за статии, които всеки може да приложи в такава криза на писането.

  1. Интервю с интересен човек. Няколко въпроса към блогър от същата ниша или от друга, но популярен, ще предизвикат интерес в читателите ви.
  2. Статия от гост-блогър. Сред най-успешните начини да публикувате ново съдържание, когато сте на почивка или нямате вдъхновение, е да поканите други автори да пишат във вашия блог. Предложете линк в началото на статията и забележете как ще получите съгласие.
  3. Споделяне на видеоклип. Ако наистина се интересувате от това, за което блогвате, ще разглеждате видеоклипове, когато имате време. Стига да срещнете някой наистина интересен, полезен, или забавен (стилът на клипа се определя от тона на статиите), чувствайте се свободни да го споделите!
  4. Споделяне на подкаст. Имате микрофон? Използвайте го. Нямате желание? Споделете чужд подкаст.
  5. Превод на чуждоезикова статия. Харесва ми стратегията на Майк Рам за публикуване на статии в блога Спри и помисли. В една от няколко нови публикации, той публикува превод на полезна чуждоезикова (виж пример).
  6. Презентация от SlideShare. Този уебсайт съдържа толкова много креативни, интересни и обучаващи презентации, които можете да публикувате във вашия блог, че възползването от тях е почти задължително.
  7. Ревю на книга или е-книга. В случай, че нямате време да търсите видео, аудио, или презентационен материал, първото нещо, за което можете да напишете, е тематичната книга до монитора. Забележете колко интелигентно и подробно го правят във FreelanceSwitch.
  8. Линк към статии от архива. Ако блогът ви е на определена възраст, обикновено повече от година, защо да не се върнете към хубавите статии, заровени в архивите? Ще има посетители, които не са ги прочели, а останалите с радост ще си ги припомнят.
  9. Линк към статии в други блогове. В противен случай – споделете интересни статии от други автори и чужди блогове. Отново много по-добре от нищо.
  10. Офтопик в рядки случаи. Отклонете се от темата, когато имате повод. Винаги поздравите за празници и споделянето на любопитни събития или факти с бегла връзка с обичайните статии са добре дошли. Но не прекалявайте, защото офтопикът може да бъде наистина вреден.

Voila! Вече можете пълноценно да се борите с липсата на идеи и вдъхновение. Желая ви успехи!